RozGROM konkurencję z Romanem i Pauliną Polko

Dzięki tej książce zrozumiesz, że biznes i wojsko są do siebie podobne. Jak bardzo? Czy taktykę wojskową można przenieść na sprzedaż? I w końcu - jak wykorzystać to na swoją korzyść? Wszystko tłumaczy ta książka.

Jeżeli zastanawiałeś się kiedyś, co zrobić, aby stać się zaufanym biznesowym dowódcą, jak zarządzać armiami pracowników, czy też w jaki sposób poradzić sobie podczas wojny panującej na rynku, książka „RozGROMić konkurencję” Pauliny i Romana Polko może bardzo cię zainteresować. Skąd jednak te liczne bojowe nawiązania? Roman Polko, poza tym że napisał tą biznesową książkę, jest generałem dywizji Wojska Polskiego. Na dowodzeniu zna się więc jak mało kto, a czy jego rady dla przedsiębiorców są równie wartościowe, co rozkazy wydawane w armi?

Spis treści:

1. O czym jest książka „RozGROMić konkurencję”?

2. Budowa książki – analizujemy spis treści

3. Dla kogo lektura może być wartościowa oraz inspirująca?

4. Biografie autorów, czyli kilka słów o Paulinie i Romanie Polko

5. Podsumowanie

O czym jest książka „RozGROMić konkurencję”?

Zdaniem autorów, pewne reguły panujące w świecie biznesu, mają swoje źródło w strategiach zarządzania wojskiem. Roman Polko doświadczenia wojskowe ma niemałe, więc postanowił pokazać, że jego wiedza ma również zastosowanie w biznesie. Tak więc lektura jest związana ze światem biznesu i porusza typowo biznesowe wątki, choć nawiązań do wojskowości nie brakuje. Z książki dowiemy się, jak osiągać zwycięstwo na każdym polu, jak zarządzać swoim zespołem, a także co zrobić, aby negocjacje zakończyły się sukcesem.

Budowa książki – analizujemy spis treści

Wiemy już o czym jest książka, teraz przeanalizujmy dokładnie, co jest w niej zawarte. Lektura ma ponad 200 stron i została podzielona na kilka części tematycznych, te natomiast na krótkie podrozdziały, mające omówić dane wąskie zagadnienie. Pierwsza część książki została poświęcona osobie lidera. Czytamy więc o tym, jak powinien postępować lider, aby być autentycznym dla innych, zachowującym właściwą hierarchię. Uczymy się też planowania, strategii i rozpoznania zagrożeń na polu walki. Biznesowej, oczywiście. Druga część dotyczy zespołu i wszystkiego, co z nim związane. Zdobędziemy informacje na temat pracy z ludźmi, utrzymywania dyscypliny, budowy struktur, rozwijania kompetencji drużyny, określania zespołowi celu i hierarchii wartości. Trzecia część nosi tytuł „Kryzys”. Mamy więc wyjaśnione potencjalne problemy, które mogą się przydarzyć nam i naszemu zespołowi na wspólnej drodze, a także rady, co w takich sytuacjach robić. Kolejna część jest o zmianach. Nauczymy się rozpoznawania, kiedy początkowy sukces jest zwiastunem porażki, a kiedy do osiągnięcia celu wystarczy niewielka zmiana. Następny rozdział – „Determinacja i ryzyko” – mówi o tym, dlaczego determinacja jest ważna, co zrobić, gdy jej zabraknie i w jakich przypadkach warto zaryzykować. Część „Konflikt i współdziałanie” jest związana natomiast ze źródłami konfliktów oraz rozwiązywaniem napotkanych problemów. W rozdziale „Zwycięstwo” czytamy o kryteriach odniesienia sukcesu, zwycięstwie moralnym, a także dowiadujemy się, co może być największą przeszkodą w realizacji planu. Na sam koniec otrzymujemy jeszcze kilkanaście dodatkowych stron, mogących stanowić pewien rodzaj motywacji i inspiracji dla czytelników.

Dla kogo lektura może być wartościowa oraz inspirująca?

Książka „RozGROMić konkurencję” z pewnością będzie wartościowo dla osób zajmujących się biznesem, mniejszym lub większym, dla sprzedawców, handlowców, marketerów, osób zarządzających zasobami ludzkimi.Zaciekawi też fanów militariów i wojskowości, nawet tych, którym do tematyki biznesowej daleko. Wszystko przez to, że autorzy w bardzo ciekawy sposób porównują biznesowe sytuacje z rzeczywistością wojskową. Czytelnik z pewnością dostrzeże wiele analogii, jedne z nich są zabawne, inne bardziej poważne, ale ze wszystkimi warto się zapoznać. Jeżeli ktoś działa w biznesie, a jednocześnie interesuje się wojskiem, będzie wręcz idealnym odbiorcą książki „RozGROMić konkurencję”, ponieważ zyska cenną wiedzę biznesową, jednocześnie dobrze się bawiąc i od razu dostrzegając, co chciał przekazać autor. Dla takiej osoby wojskowe porównania i anegdotki będą wręcz wymarzonym punktem odniesienia.

Biografie autorów, czyli kilka słów o Paulinie i Romanie Polko

Roman Polko to świetny i uznany dowódca, który ma za sobą misje w takich krajach, jak Jugosławia, Irak czy Afganistan. Działał także w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Z jego wiedzy i doświadczenia korzystali żołnierze jednostki specjalnej GROM, której był dowódcą. Realizował takie zadania, jak przejęcia platform wiertniczych w Zatoce Perskiej. Obronił także rozprawę doktorską na temat zarządzania i dowodzenia jednostkami specjalnymi. Hobbystycznie biega w maratonach, a do dziś jest uznanym ekspertem w temacie wojskowości, bardzo chętnie pytanym przez różne media i proszony o komentarz na temat bieżącej sytuacji geopolitycznej w różnych regionach świata.

Paulina Polko była dziennikarką, urzędnikiem oraz analitykiem. Pracowała w Biurze bezpieczeństwa Narodowego, a także w kancelarii Prezydenta RP. Pasjonuje się różnymi formami przywództwa. Analizuje leadership, od polityków, aż po biznesmenów i liderów organizacji terrorystycznych. Wciąż ze zdumieniem odkrywa, jak wiele mają oni ze sobą wspólnego. W swojej rpracy doktorskiej opisała przywódczy fenomen Silvia Berlusconiego. Aktualnie pracuje jako adiunkt w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Podsumowanie

„RozGROMić konkurencję” to niezwykle wartościowa książka, zarówno pod względem merytorycznym, jak i rozrywkowym. Temat został ujęty bardzo nieszablonowo i wielu osobom taka forma przypadnie do gustu. Ludzie bywają już znużeni fachową literaturą biznesową, w której pewne sformułowania ciągle się powtarzają i skłaniają do wypalenia zawodowego. Spojrzenie na temat biznesu osoby, która na zarządzaniu i dowództwie zna się doskonale, jednak większość doświadczeń życiowych ma związanych z wojskiem, daje niezwykle ciekawą perspektywę. To sprawia, że książka jest udana i z pewnością spodoba się wielu odbiorcom, zarówno tym zajmującym się biznesem, jak i tym, którzy z tym tematem mają niewiele wspólnego.