„Nigdy się nie poddawaj! Receptura sukcesu według Donalda Trumpa”

Czy wiesz, że każdemu zdarzają się porażki? Ważne jest to, jak się z nich wychodzi. Porażka powinna być motywacją do ciężkiej pracy na następny sukces. Przynajmniej tak uważa Donald Trump. Zgodzisz się z nim?

„Nigdy się nie poddawaj! Receptura sukcesu według Donalda Trumpa”(Donald J. Trump, Meredith McIver) to książka, która dostarczy nam potężnej dawki motywacji. Jest to świetna propozycja dla tych, którzy chcą osiągnąć w życiu sukces, jednak nie mają pojęcia jak to zrobić. Bardzo często nie wierzymy w swoje możliwości oraz umiejętności. Oceniamy się zbyt nisko. Brakuje nam odwagi do działania. Lęk przed porażką sprawia, że nie realizujemy swoich marzeń. To wielki błąd. Opisywana książka z pewnością pozwoli lepiej zrozumieć, jacy ludzie odnoszą w życiu sukces. Nie jest on zarezerwowany dla wybranych. Nawet, jeśli aktualnie nasza sytuacja nie jest najlepsza, to zawsze możemy wziąć los w swoje ręce. Donald Tramp z pewnością jest w wielu dziedzinach autorytetem. Nie można odmówić mu sukcesów. Jest to aktualny prezydent Stanów Zjednoczonych. Osiągnął w swoim życiu tak wiele, że udzielone przez niego wskazówki mogą stać się dla nas cenną lekcją. Na uwagę zasługuje fakt, że autor omawianej książki zaliczył w swoim życiu równie spektakularne porażki biznesowe. Niejeden przedsiębiorca odpuściłby na jego miejscu dalszą walkę o sukces. Trump udowodnił jednak, że można wstać i zacząć wszystko niemal od zera. Jego historia jest niezwykle ciekawa i inspirująca.

Krótko o autorach

Sukces to pojęcie względne. Dla każdego oznacza ono zupełnie coś innego. Każdy z nas ma marzenia. Istotne jest to, aby przekształcić je w cele. Nie wszystko uda nam się w życiu osiągnąć, jednak stojąc w miejscu zamienimy się w życiowych nieudaczników. Nie możemy zgadzać się na bylejakość. Wiele osób narzeka na standard swojego życia, a jednocześnie obawia się zmian. Być może to odpowiedni czas na to, aby podjąć ryzyko. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to najlepsza decyzja w naszym życiu.

Donald J. Trump z pewnością jest wszystkim świetnie znany. Od kilku lat sprawuje on funkcję prezydenta USA. Należy jednak wiedzieć, że w przeszłości był on cenionym przedsiębiorcą, który niejednokrotnie udowodnił, że ciężką pracą i determinacją można osiągnąć zamierzone cele. Zdaniem Trumpa żadna porażka nie jest wieczna. Możemy upadać, jednak prędzej, czy później uda nam się wstać. Ważne jest jedyne to, aby posiadać silną motywację oraz chęć do działania. Bez tego nawet najlepsi zamieniają sukces na porażkę.

Meredith McIver to współtwórczyni książek Donalda Trumpa. Zajmuje się ona głównie redagowanie treści i informacji przekazanych przez autora. Mclver pracowało również jako jego asystentka. Została ona uznana za autorkę wielu publikacji wypuszczonych pod nazwiskiem prezydenta USA.

Recenzja książki „Nigdy się nie poddawaj! Receptura sukcesu według Donalda Trumpa”

„Nigdy się nie poddawaj! Receptura sukcesu według Donalda Trumpa” to lektura niezwykle wciągająca, która opisuje zawiłą drogę do sukcesu. Bardzo często jest tak, że naszym największym wrogiem jest odbicie w lustrzę. Stawiamy sobie ograniczenia, przez co czujemy się sfrustrowani. Pozwalamy, aby w naszym życiu zagościła monotonia. Trump stara się nam wytłumaczyć, że gorycz porażki odczuwają nawet najlepsi. Nie istnieją osoby nieomylne, które zawsze podejmują właściwe decyzje. Patrząc z boku wydaje nam się, że ktoś jest skazany na sukces, a nam nigdy nic się nie uda. W książce dokładanie opisano sylwetkę człowieka sukcesu. Z pewnością nie jest to osoba skupiająca się na własnych słabościach. Nie możemy hodować w swojej głowie leków, przez które boimy się zaryzykować. Powinniśmy wyrwać je niczym chwast. Natłok myśli sprawi, że nigdy nie znajdziemy właściwego momentu na to, aby zmienić swoje życie.

Czasami, aby pójść na przód należy coś zburzyć. Z drugiej strony, jeśli spalimy za sobą mosty, to nie będziemy mieli możliwości powrotu. Zdecydowana większość osób odpuszcza w tym momencie. Nawet, jeśli mamy szansę na coś wielkiego, to wybieramy bezpieczną przeciętność. Wybieramy spokój pomimo tego, że nie jest on źródłem szczęścia. Trump przestrzega nas przed takim zachowaniem. Taka postawa sprawi, że do końca życia będziemy żałować tego, że nie udało nam się pokonać własnych słabości. Pracując nad sobą z pewnością osiągniemy zamierzone cele. Trzeba jednak pamiętać, że jest to proces żmudny i długotrwały. Musimy być szczerzy sami ze sobą. Słaby charakter nie stanie się z dnia na dzień mocną osobowością. Proces ten wymaga czasu. Uzmysłowienie sobie chęci zmiany jest krokiem w przód. To pierwszy etap nowej drogi, która może okazać się lepsza. Trump udowadnia nam, że pewność siebie jest w życiu ogromne ważna. Świat nie uwierzy w nas, jeśli my sami w siebie nie wierzymy. Niemal każdy ma kompleksy. Czujemy się słabym ogniwem. Nasza samoocena spada, gdy wokół pojawia się zagrożenie. Porównujemy się z innymi. Dążymy do tego, aby upodobnić się do kogoś. Nie szukamy własnego ja. Chcemy być kopią kogoś, kto nam imponuje. Jeśli nie powiemy sobie „stop”, to nigdy nie ruszymy dalej.

Walkę z własnymi słabościami warto rozpocząć od wypisania słabych oraz mocnych stron. Praktyczne porady umieszczone w książce ułatwią nam pracę nad niedoskonałościami. Należy zrozumieć, że każdy z nas jest zupełnie inny. Kształtuje nas nie tylko chwila obecna, ale również przeszłość. Trump mówi nam o tym, jak ważne jest ocięcie się od porażek. Nie mogą one zawładnąć naszego umysłu. Jeśli raz spadłeś z roweru, to nigdy nie siądziesz na niego ponownie? Podobnie jest w innych aspektach życia. Własny biznes pozwala nam często spełnić się i poczuć dumę. Trzeba jednak mieć świadomość, że nic nie wydarzy się samo. Szczęście sprzyja nielicznym. Zdecydowana większość stawia na ciężką pracę, która niesie za sobą długofalowe efekty. Kolejną poruszoną w książce kwestią są wrogowie. Z pewnością na naszej drodze staną osoby, które nie będą darzyć nas sympatią. Trump zachęca nas do tego, aby rozwiązywać wszelkie konflikty międzyludzkie. Wróg może stać się naszym sprzymierzeńcem. Wiele zależy od tego, czy wyciągniemy do niego rękę.

Porażka kształtuje charakter. To właśnie ona uczy nas wytrwałości. Nie unikniemy upadków, jednak twarda postawa sprawi, że będą one mniej bolesne.