„MLM. Profesjonalny marketing sieciowy”

Marketing sieciowy wzbudza wiele kontrowersji. Jedni go nienawidzą, inni potrafią utrzymać z niego całą rodzinę. Ten poradnik przyda się każdemu, kto próbuje swoich sił w tej branży. Wyjaśnia podstawowe zasady i pomaga uniknąć błędów początkujących.

Na początek może kilka słów o tym, czym w ogóle jest multi-level marketing, czyli marketing wielopoziomowy (MLM). Obecnie to jeden z najszybciej rozwijających się modeli biznesowych, dlatego warto poznać bliżej temat. Ten model sprzedaży polega na tym, że firma, zamiast korzystać z tradycyjnych form sprzedaży, takich jak dystrybutorzy czy hurtownie koncentruje się na osobistych poleceniach klientów. W tym modelu jesteś jednocześnie klientem i sprzedającym – polecasz konkretne produkty znajomym i za każdym razem, gdy dokonają oni zakupu, otrzymujesz premię prowizyjną.

Jeżeli jesteś aktywny w social media, masz swoją stronę lub blog, warto zacząć wykorzystywać je do polecania produktów w ramach multi-level marketingu. Książka Pawła Lenara przyda się na start, jak i dla bardziej zaawansowanych, znajdziecie tu przydatne wskazówki, jak zacząć i jak optymalizować zyski ze sprzedaży.

Paweł Lenar – ekspert w zakresie marketingu sieciowego

Nie znoszę ściemy, dlatego też zanim zaufam czyjejś wiedzy, zawsze dokładnie sprawdzam, jakie ma kompetencje, by wypowiadać się w danym temacie. Na rynku nie brakuje poradników w rodzaju „Jak zarobić pierwszy milion” pisanych przez osoby zatrudnione na śmieciówce za minimalną krajową. Z tego powodu lekturę wszelkich poradników zawsze zaczynam od biogramu autora.

Paweł Lenar to doświadczony przedsiębiorca, dyrektor krajowy w DuO Life, lider w dziedzinie marketingu sieciowego, któremu udało się w krótkim czasie zbudować wielotysięczną, sprawnie funkcjonującą w Polsce i kilku innych krajach strukturę MLM. Przyniosła mu ona olbrzymie dochody.

Paweł Lenar jest laureatem Polish National Sales Awards – nagrody, która promuje dobre praktyki w polskim biznesie. Do osobistego doświadczenia Pawła Lenara nie można mieć więc żadnych zastrzeżeń – wygląda na to, że pisze wyłącznie o tym, co faktycznie udało mu się samemu osiągnąć jako przedsiębiorcy.

Przystępna książka o marketingu sieciowym dla początkujących i zaawansowanych

Książka Pawła Lenara, to pozycja, która rzetelnie i wyczerpująco przedstawia nam jeden z modeli sprzedaży – może to być doskonały pomysł na biznes. Zalet tego rozwiązania jest wiele:

– aby zacząć zarabiać na marketingu sieciowym nie musisz dysponować ogromnymi środkami na start;

– pracujesz elastycznie – kiedy chcesz i ile chcesz. Możesz w ten sposób jedynie dorabiać niewielkie kwoty do wypłaty lub też poświęcić się całkowicie.

– bariery wejścia w tej branży są wyjątkowo niskie – inwestujesz tyle, ile chcesz. Możesz stopniowo rozkręcać swoją działalność

– czerpiesz zyski również ze sprzedaży zaangażowanych przez Ciebie do struktury osób.

Mimo tych zalet bardzo wiele osób, które próbowało swoich sił w multi-level marketingu, szybko rozczarowało się, niektórzy wręcz poczuli oszukani. Kupili produkty, do których sami nie mieli przekonania, próbowali na siłę wcisnąć znajomym lub rodzinie, komplikując sobie przy tym relacje z najbliższymi, szybko zniechęcili się lub przenieśli do innej sieci afiliacyjnej, również bez większych sukcesów.

Książka Pawła Lenara pokazuje nam, że sukces w MLM jest możliwy – nie jest to jednak żaden „cudowny” sposób na zarabianie pieniędzy, lecz praca, jak każda inna – wymagająca zaangażowania i poświęconego czasu, umiejętności planowania i dobrej znajomości rynku. Paweł Lenar doskonale pokazuje nam, jak zacząć, na co uważać i jakich błędów nie popełnić, chcąc odnieść sukces w marketingu sieciowym. Pisze o tym przystępnym, zrozumiałym językiem. Książka z pewnością przyda się na samym początku przygody z marketingiem sieciowym, jak i w momencie, gdy posiadamy już pierwsze doświadczenia i szukamy sposobów na to, by rozwinąć swoją działalność i czerpać z niej większe zyski.

Multi-level marketing – buduj struktury, które pozwolą Ci czerpać dochody pasywne

Książka „MLM. Profesjonalny marketing sieciowy – sposób na sukces w biznesie” doskonale pokazuje, że marketingu sieciowym osobista sprzedaż produktów to dopiero początek biznesu. Prawdziwe zyski pojawiają się w momencie, gdy zbudujemy sieć – struktury, które pozwolą nam czerpać dochody pasywne z prowizji ze sprzedaży poprzez osoby, które sami zaprosiliśmy do sieci. Dzięki właściwemu wyborowi produktów, kolejnym poleceniom i sprawnej organizacji możliwe jest wypracowanie w ten sposób ogromnych zysków.

Książka dostosowana do polskich warunków

Z wieloma książkami biznesowymi dostępnymi w Polsce jest pewien problem: co prawda, ich autorzy rzeczywiście odnieśli duży sukces jako przedsiębiorcy i dzielą się z czytelnikami rzetelną wiedzą, jednak działają oni w Stanach Zjednoczonych lub Europie Zachodniej, dlatego też ich wskazówki okazują się całkowicie nieprzydatne w polskiej rzeczywistości. Inaczej jest z książką Pawła Lenara – polski autor opisuje dokładnie swoje doświadczenia na krajowym rynku, co może rzeczywiście stanowić wspaniałą inspirację dla naszych pomysłów biznesowych. Jednocześnie jednak Lenar nie zamyka się na możliwości współpracy z zagranicą, przez co pozwala swoim projektom rozwinąć skrzydła.

Podsumowując – książka Pawła Lenara to prawdziwe kompendium wiedzy na temat MLM. Nie znajdziemy tu jednak gotowego przepisu na sukces – nikt nie zagwarantuje nam, że powtarzając kroki opisane w przykładach, osiągniemy identyczne zyski jak Paweł Lenar. Warto jednak przeczytać tę pozycję, by czerpać z niej informacje i inspiracje – a także uniknąć typowych błędów początkujących.