„Pewność siebie. Kompletna strategia”, Artur Król

Pewność siebie to cecha, która jest postrzegana równocześnie jako wada i zaleta. W biznesie jest zaletą, bo pozwala Ci osiągnąć więcej. A ta książka nauczy Cię, jak pielęgnować swoją pewność siebie.

Pewność siebie jest w dzisiejszych czasach postrzegana jako bardzo pozytywna cecha. Minęły już dawno te czasy, kiedy to na pierwszym miejscu stawiano skromność, pokorę i niewychodzenie przed szereg. Swego czasu te cechy były bardzo dobrze postrzegane i idealnie wpasowywały się w nurt socjalizmu, w którym wszelkie objawy pewności siebie i inności od wszystkich były tłumione w zarodku. To proste – uznawano je za zagrożenie dla władzy, i dlatego im mniej ktoś się wychylał, tym potencjalnie łatwiejszym był obywatelem. Dziś czasy się zmieniły, ale pewność siebie wciąż jest cechą, którą z ludzi trzeba wyciągać. Na przykład poprzez publikacje takie jak książka „Pewność siebie. Kompletna strategia” Artura Króla.

Dlaczego warto być pewnym siebie?

Nie chodzi wcale o zadufanie w sobie i przekonanie o własnej nieomylności. Wręcz przeciwnie. Człowiek idealnie pewny siebie to ten, który zna swoją wartość, ale też popełnia błędy i potrafi się do nich przyznać, biorąc ich konsekwencje na siebie. Ta cecha ma więcej plusów niż minusów. Osoby pewne siebie z łatwością nawiązują kontakty – dużo więcej się uśmiechają, zachęcają ludzi, by do nich podejść i porozmawiać, a także same zagadują ich podczas przyjęć. To wpływa na poszerzanie grona znajomych, a to z kolei buduje jeszcze większą pewność siebie i świadomość własnej wartości – bo oto znam wielu ludzi, oni znają mnie i lubią, i upewniają mnie w przekonaniu, że jestem ciekawym i wartościowym człowiekiem.

Pewność siebie to także umiejętność mądrej autoprezencji – mówienia o sobie w samych superlatywach, ale tak, aby nie było to odbierane jako przechwalanie się (które przecież piętnujemy!). Dzięki tej cesze osoba pewna siebie potrafi barwnie i zachęcająco opowiadać o swoich dotychczasowych sukcesach potencjalnemu rekruterowi i nie ma problemu z odpowiedzią na pytanie „dlaczego powinniśmy zatrudnić właśnie Pana/Panią?”. Nie potrzeba naukowych dowodów, aby przekonać każdego, że osoby pewne siebie, które potrafią się zaprezentować na rozmowie kwalifikacyjnej, dostaną tę pracę prędzej niż zahukana osoba, której trudno sklecić parę słów o sobie.

Dzięki pewności siebie potrafisz ugrać więcej podczas spotkań biznesowych, bo wiesz, że Twój produkt jest naprawdę świetny i potrafisz o tym przekonać klienta. I przekonujesz go, bez uciekania się do tandetnych sztuczek sprzedażowych! Jesteś więc w stanie negocjować bardzo dobre warunki i nie musisz schodzić z ceny, bo masz świadomość, że jesteś tak dobry, że jeśli nie tu, to z pewnością znajdziesz nabywcę gdzie indziej.

Pewność siebie to także wspaniała cecha dla relacji partnerskich. Jeśli osoba zakompleksiona zwiąże się z osobą zadufaną w sobie – wówczas ta druga zniszczy życie tej pierwszej, nie tylko, gdy zechce się z nią rozstać. Już w trakcie związku rozpocznie proces niszczenia. Gdy spotkają się dwie osoby świadome swojej wartości, wiedzące czego chcą, a czego absolutnie nie chcą, rozstaną się bez dramy i będą z uśmiechem życzyć sobie powodzenia na dalszej drodze. Bez krzywdy żadnej ze stron, obwiniania się i długotrwałej depresji połączonej z trudnością wejścia w kolejny związek.

Kim jest autor tej książki?

Artur Król jest psychologiem, coachem i trenerem rozwoju osobistego od ponad dziesięciu lat. Specjalizuje się we wprowadzaniu zmian – przede wszystkim w umysłach swoich słuchaczy, w ich podejściu do życia i wszystkiego, co w życiu ważne. Ma za sobą wiele godzin zrealizowanych szkoleń i wielu klientów, którym pomógł od nowa zbudować swoją pewność siebie, czy pozbierać się po nieszczęśliwym zakochaniu. Zajmuje się także autoprezentacją, rozwojem biznesu i wszystkim, co ma prowadzić finalnie do uzyskania zadowolenia z prowadzenia swojej firmy. To świetny merytoryczno-duchowy przewodnik po naszych emocjach, pragnieniach i potrzebach, który z każdego zamkniętego w sobie freelancera uczyni, jeśli nie lwa salonowego, to przynajmniej bardzo pewnego siebie przedsiębiorcę!

Co znajdziesz w poradniku „Pewność siebie. Kompletna strategia”?

Przede wszystkim, przyswajając sobie wiedzę zawartą w tej publikacji, odnajdziesz siebie zagubionego w gąszczu kompleksów i trudności z autoprezentacją. Nauczysz się, jak redukować swój stres w najbardziej stresujących sytuacjach, ale najpierw dokładnie określisz, co wywołuje ten lęk, i skąd się on bierze. Nauczysz się jak pracować nad sobą i jak odnaleźć motywację do podjęcia wysiłku tej pracy. Czasem nasza motywacja ucieka gdzieś w natłoku innych spraw, i tak żyjemy dzień po dniu, nie ruszając nawet o krok ze zmianą swojej osobowości – a to nam szkodzi! W tym poradniku określisz, czym jest pewność siebie dla Ciebie, w jakich sytuacjach jej potrzebujesz najbardziej, i dowiesz się, jak o nią walczyć. I wreszcie najważniejsze – ten przewodnik wspaniale, poprzez ćwiczenia psychologiczne w wymiarze praktycznym, pomaga odnaleźć źródła irracjonalnych lęków i wydumanych kompleksów i skutecznie z nimi walczyć – najpierw na sucho, a potem w kontaktach z innymi ludźmi.

Rezultaty czytania tych właściwych poradników

Książka napisana jest fantastycznym, niemoralizatorskim tonem. Dzięki temu nie płoszy czytelnika i pozwala mu naprawdę wczuć się w siebie, zamiast mieć wrażenie, że jest się karconym. Jej celem jest budowanie wewnętrznej pewności siebie – bez względu na to, skąd pochodzisz, w co wierzysz, ile masz pieniędzy i jak wyglądasz. Bo te cechy zupełnie nie mają związku z pewnością siebie. Podążając za radami coacha Artura Króla, nauczysz się, jak eksponować prawdziwego siebie. Jak stawiać wyraźne granice i nie pozwalać sobie wchodzić na głowę. To fantastyczny poradnik, który nauczy Cię interesować swoją osobowością wszystkich ludzi w towarzystwie i być tym, którego bardzo chętnie zaprasza się na imprezy, bo z pewnością będzie ciekawie. Jeśli dotychczas tylko marzyłeś o podróżowaniu i odkrywaniu świata, imprezowaniu z nowo poznanymi znajomymi do rana, czy budowaniu swojej własnej firmy na podstawie dobrych relacji z klientami, to po przeczytaniu tej książki przestaniesz o tym marzyć. Zaczniesz realizować swoje marzenia!