Chcesz być mistrzem WordPressa? To musisz dobrze znać wtyczki do WP. Powinieneś też wiedzieć, jak tworzyć je od zera. Dowiedz się tego z książki "Wtyczki do WordPressa. Programowanie dla profesjonalistów."
Jeśli chcesz profesjonalnie projektować strony www, to ta pozycja powinna stać się Twoją ulubioną książką. Dowiesz się z niej wszystkiego od A do Z i poznasz tajniki dobrego tworzenia stron.
Jeśli jesteś programistą to książka "Docker dla praktyków" może pomóc Ci zarabiać więcej i pracować wydajniej. Jak to zrobić? Dowiesz się z naszej recenzji.
Książka "Linux. Komendy i polecenia" to praktyczny podręcznik korzystania z tego systemu. Przyda Ci się niezależnie od tego, czy spotykasz się z Linuxem po raz pierwszy, czy też masz z nim już doświadczenie.
Pracujesz w PHP? To koniecznie musisz przeczytać "Symfony2. Rozbudowa frameworka" autorstwa Sébastien Armand. Dowiesz się z niej wszystkich podstaw niezbędnych do projektowania własnych aplikacji.
Big Data to ogromne zasoby danych. Do ich analizowania i wyciągania z nich wniosków potrzebne są dobrze zaprojektowane systemy informatyczne. Z tej książki dowiesz się więcej na ten temat i zrozumiesz, jak duży jest potencjał Big Data.
Zastanawiasz się, czy maszyny i algorytmy opanują świat? Przeczytaj "Naczelny Algorytm. Jak jego odkrycie zmieni nasz świat" i dowiedz się więcej na ten temat. Sprawdź, jak Naczelny Algorytm zrewolucjonizuje wszystko, co znasz.
Czy stworzenie atrakcyjnej strony internetowej jest jeszcze możliwe? Jak przyciągać odbiorców i jak się wybić? Dowiesz się tego z książki "Twoja e-platforma. Jak się wybić w świecie pełnym zgiełku".
Zbiory danych mogą dostarczyć Ci bardzo wielu informacji. A wiedza to potęga, więc wystarczy tylko wycisnąć z nich to, co najcenniejsze. Ale jak się za to zabrać? Jak analizować dane i gospodarować nimi tak, by wyciągnąć z nich jak najwięcej?
Ta książka to całkiem dobry pomysł na rozpoczęcie swojej przygody z WordPressem i Gutenbergiem. Instrukcje krok po kroku na pewno ułatwią start w tworzeniu funkcjonalnych stron.
Kariera programisty to marzenie wielu. Jednak wybór tej ścieżki zawodowej wcale nie jest łatwy. Jak przejść rekrutację? Jak znaleźć dobrą pracę? Gdzie zdobyć doświadczenie? Na te i inne pytania odpowiada John Sonmez.
Ta książka to całkiem niezła propozycja dla początkujących. Znajdą w niej pełen instruktaż stawiania strony na WP. Bardziej zaawansowani twórcy powinni jednak sięgnąć po trudniejszą pozycję.
Dochodowy e-biznes potrzebuje użytecznej strony www. Jak ją zbudować? Na co zwracać uwagę przy jej projektowaniu? Tego właśnie można dowiedzieć się z książki "Usability w e-biznesie. Co kieruje Twoim klientem?"
Chcesz wiedzieć, czym jest Big Data i dlaczego powinieneś się nim zainteresować? Możesz dowiedzieć się tego z książki "Big Data". Dzięki temu lepiej poznasz i zrozumiesz otaczający Cię świat.
"Nie każ mi myśleć..." to książka, która opisuje zachowania internautów. Wiedza z niej pozwoli zrozumieć użytkownika i pomoże zaprojektować stronę idealną. Jeśli, więc chcesz poznać sekret dobrej strony, to koniecznie przeczytaj więcej.
Każdy marketer powinien znać piętnaście wskaźników, które powinien stale monitorować. Dzięki temu będzie mógł ocenić na bieżąco kondycję firmy oraz to, jakie działania mogą okazać się w jej wypadku najbardziej skuteczne.
Jeśli Twoim konikiem jest informatyka, to musisz znać "The Smashing Book #2"! To wiele zagadnień od projektowania stron, gier i aplikacji, aż po typografię używaną na stronach.
PHP to jeden z najbardziej popularnych języków programowania. Coraz więcej osób chce go poznać! Może to ułatwić książka Matta Zandstry "PHP. Obiekty, wzorce, narzędzia". Koniecznie sprawdź naszą opinię o niej.
"Far Future. Historia jutra" to raport, który dotyczy przyszłości świata i tego, jak będzie wyglądał w 2068. Założę się, że ta wizja Ci się nie spodoba. Koniecznie sprawdź, co czeka ludzkość.
"Wzorce projektowe. Elementy oprogramowania obiektowego wielokrotnego użytku" to książka, która odmieni życie każdego programisty. To właśnie ona pozwoli mu zarabiać więcej i pracować mniej.
Jeśli nie masz pojęcia na temat statystyki, ale chciałbyś to nadrobić, to ta książka może Ci w tym pomóc. Daj jej tylko szansę i dokładnie przeczytaj każdy rozdział. Na pewno zorientujesz się, że statystyka wcale nie jest straszna.
Dowiedz się jak projektować doświadczenia użytkownika i dlaczego powinieneś się za to zabrać jak najwcześniej. Dzięki "Projektowaniu witryn internetowych User eXperience" poznasz wszystkie podstawy tego zagadnienia oraz zrozumiesz, że to rozwiązanie na miarę przyszłości.
Automatyzacja jest przejawem naszych czasów. Nie uciekniemy przed nią, nawet gdybyśmy chcieli. Dlatego też musimy nauczyć się wykorzystywać ją dla własnej wygody i sukcesu.
"Bądź online" to książka, która pomaga amatorom samodzielnie postawić pierwszą stronę na WordPresie. To ciekawa propozycja dla tych, którzy nie chcą inwestować w fachowców.
"The Smashing Book #1. Edycja polska" to kompendium wiedzy dla programistów. Znajdują się w niej dobre rady i rozwiązania polecane przez fachowców z całego świata.
Czy wiesz, że coraz trudniej jest nam podejmować decyzje? Jesteśmy otoczeni przez szum informacyjny, który zakłóca odbiór. Ta książka pomoże Ci odróżnić to, co wartościowe od nieznaczącego tła.
Skąd wiedzieć, czy osiągnąłeś założony cel? Dzięki KPI! Ich wyznaczanie to prawdziwa sztuka. Z tej książki dowiesz się, jak się za to zabrać, by nie żałować źle wyznaczonych celów.
Bardzo konkretna wiedza. Książka przekazuje niezbędną wiedzę bez zbaczania na poboczne tematy. Porusza wszystkie zagadnienia, o których powinien wiedzieć młody lider.
Wiesz, czym są wyrażenia regularne? A może dopiero chciałbyś się tego dowiedzieć? Jan Goyvaerts i Steven Levithan przygotowali dla Ciebie wyjątkową ucztę, a daniem głównym będą liczby i adresy.
Żyjemy w świecie pełnym stereotypów. Otaczają nas z każdej strony i wpływają na to, jak postrzegamy rzeczywistość. Przyjmujemy je za pewnik, którego później nie analizujemy. To schematy poznawcze, które przyjmujemy, by łatwiej odnaleźć się w świecie i szybciej dokonywać ocen.
"Podręcznik WordPressa" to książka dla tych, którzy lubią sobie radzić sami. Korzystając z niej, można stworzyć funkcjonalną stronę www bez pomocy fachowca. To must have dla tych, którzy chcą tworzyć strony zawodowo.
Jeśli chcesz poprawnie analizować dane i wiedzieć, jak je rozumieć, koniecznie powinieneś sięgnąć po "Analizę danych w biznesie". Dzięki niej łatwiej będzie Ci prognozować przyszłość Twojej firmy.
Wiele osób chciałoby być programistami, ale niewiele zostaje. Z książką "Zawód: Programista. Podręcznik udanej kariery" szansa na pracę w branży zdecydowanie rośnie. Poznaj wszystkie tajemnice sukcesu.
"Bezpieczeństwo e-commerce" to książka, która powinna być lekturą obowiązkową dla wszystkich zajmujących się biznesem online. Pojęcie bezpieczeństwa jest bardzo szerokie i skomplikowane, ale ten podręcznik może pomóc je wyjaśnić i zrozumieć.
Każdy początkujący freelancer nie wie za bardzo, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Ten poradnik może mu w tym pomóc. Wystarczy tylko go przeczytać i dobrze przemyśleć, by uporządkować swoje plany na przyszłość.
Szukasz przyjaznej książki o analizie danych? Takiej, która pomoże Ci zrozumieć jak analizować dane gromadzone przez Twoją stronę internetową. Avinasha Kaushika doskonale sprawdzi się w roli nauczyciela.
"PHP 7. Algorytmy i struktury danych" to nie jest książka dla każdego. To propozycja dla fachowców, którzy chcieliby wiedzieć więcej. Dlaczego to must have w biblioteczce każdego programisty?
Wiele osób uprawia autosabotaż, nawet o tym nie wiedząc. Właśnie dlatego Gary Bishop tłumaczy jak wyrwać się ze szponów własnej psychiki i w końcu zacząć żyć i osiągać sukcesy. Jak to zrobić? Radzi w "Unf*ck yourself".
Zarządzanie projektem nie koszka z mleczkiem. Jednak, gdy robi się to w sposób prawidłowy, zespół może odnieść spektakularny sukces. Jak to osiągnąć można dowiedzieć się właśnie z tego podręcznika.
Ten poradnik krok po kroku pomoże Ci opracować plan, który doprowadzi Cię do sukcesu. A wszystko zaczyna się od pierwszego pomysłu na produkt lub usługę. Co stanie się z nim dalej? Jak go testować i poprawiać? Wyjaśni Ash Muraya.
Chcesz postawić swoją pierwszą stronę w WordPresie, ale nie masz o nim zielonego pojęcia? Z tą książką, na pewno dasz sobie radę. Przejdź krok po kroku cały proces tworzenia strony.
Wszystko, co można napisać, o tej książce zawarto w jej tytule: Sprzeczna z logiką metoda na szczęśliwe życie. Jeśli masz dość ckliwych haseł weekendowych guru-szmuru... to w tej książce masz tylko "przyczyny i skutki".
Każdy właściciel startupu ma wiele wątpliwości. To normalne, gdy wprowadza się innowacje. Dlatego warto, jest zadawać sobie jak najwięcej pytań. Do tego właśnie przysłuży się metoda Lean Analytics.
Jeśli zależy ci na tym, by twoja marka wyróżniała się na tle konkurencji, to musisz myśleć samodzielnie i inaczej niż wszyscy. Myśl brutalnie, kameralnie, minimalistycznie, dynamicznie, obrazowo, słowami, nieformalnie, po ludzku, sceptycznie i bojowo.
Zdecydowanie warto poświęcić jej odrobinę czasu. Dzięki Google Analytics można ocenić, co użytkownikom strony podoba się najbardziej, a co nie. Ostatecznie, bardzo ułatwia to dobieranie właściwych treści na stronę.
Jeśli zastanawiasz się, czy zacząć używać Linuxa, to ta książka pomoże Ci podjąć decyzję. Dostaniesz w niej prostą instrukcję tego, jak ujarzmić bestię i sprawić, by ułatwiła Ci pracę.
Business Intelligence, decyzje i marketing opiera się teraz w pełni na danych. BigData FastData to podstawy. Dobrze, że powstają książki, które w praktyce pokazują, o co chodzi i jak używać Hadoop.
Customer Development to model tworzenia i wprowadzania nowego produktu na rynek. Lean go trochę odchudza i ułatwia wdrożenie w życie. To metoda takiego przygotowywania produktu, by klienci ustawiali się w kolejkę.
Historia Jeffa Bezosa może być prawdziwą inspiracją. W końcu nie każdemu udaje się stworzyć firmę, która jest warta fortunę. Może Tobie się uda? Sprawdź, co sprawiło, że Amazon stał się gigantem na rynku.